Ciasta

Rurki z delikatnego, kruchego ciasta z nadzieniem z lekkiego kremu śmietankowo-budyniowego. To zrównoważone połączenie słodyczy, śmietankowej konsystencji kremu i chrupkości ciasta. Bardziej przypominają sycylijską wersję rurek z kremem, czyli cannoli, niż te zwyczajne wafelkowe rurki.

To deser o głębokim i złożonym smaku. Wyrafinowany niczym szklaneczka przedniej szkockiej whisky, ale w sposób, który posmakuje nie tylko wielbicielom tego szlachetnego trunku. Czekoladowy spód, biszkopt z bezą w środku, krem czekoladowy, konfitura z czarnej porzeczki i krem kawa-whisky, to elementy przenikające się i składające się w wyśmienitą całość, której warto posmakować.

To świeże połączenie smaków śmietanki, nugatu, orzechów, czekolady i karmelu. Dwie główne warstwy to bita śmietana i krem nugatowy, a towarzyszy im przyjemnie miękki biszkopt i zaskakująca w swej teksturze chrupka czekoladowo-orzechowa. To delikatne słodkie dzieło wieńczy niebanalny półpłynny karmel.

Marakuja to niezwykły owoc z Ameryki Południowej. Jego orzeźwiający smak oraz intensywny, a jednocześnie lekki aromat to prawdziwy rarytas, który wykorzystaliśmy do stworzenia tego ciasta. Połączenie egzotycznego owocu ze śmietankowym kremem, czekoladą i delikatnym ciemnym biszkoptem smakuje wybornie.

Receptura tego wykwintnego ciasta jest rodem z Anglii i zaprzecza stereotypom, że kuchnia angielska nie ma się czym poszczycić. Podobno Francuzi twierdzą, że najlepsze co Anglicy w kuchni wymyślili to krem lemon curd. To właśnie ten wytworny krem cytrynowy, jest głównym składnikiem naszej tarty cytrynowej. Tarta ma też coś z kuchni włoskiej. Ciasto pokryte jest tzw. włoską miękką bezą. Całość spoczywa na delikatnym i kruchym cieście. Każdy kto lubi połączenie słodyczy z kwaśną cytryną będzie zachwycony tym ciastem.

Proste potrawy z najwyższej jakości, umiejętnie połączonych składników cieszą się dużym uznaniem. Tak jest też z naszą tartą bananowo-karmelową. To proste połączenie bananów, karmelu i bitej śmietany na delikatnym i kruchym cieście cieszy się olbrzymią popularnością wśród naszych klientów. Zapraszamy do spróbowania.

To jedno z ulubionych ciast naszych klientów. Jest tak dzięki niezwykle puszystej i kremowej masie serowej, w którą delikatnie wmieszaliśmy własnoręcznie robiona galaretkę ze świeżych malin.

Tym razem to pomysł naszego synka, który wymyślił, że dobre ciastko byłoby wtedy jakby pomiędzy warstwami naszego sernika na zimno znalazła się warstwa czekolady. Z takiej rady szkoda nie skorzystać i tym sposobem powstało ciastko o nazwie "Jankowe" na cześć autora.

Nie chcemy mówić tego głośno, ale niektórzy twierdzą, że sernik z Mecyi Sądeckich jest lepszy niż u mamy. To z pewnością przesada, ale nie ulega wątpliwości, że warto spróbować naszego sernika krakowskiego. Chyba dlatego, że ma bardzo puszystą konsystencję i ten smak naszego tradycyjnego, polskiego twarogu.

To bardzo klasyczne polskie ciasto polecamy w mniej popularnej odsłonie z polewą z białej czekolady. A pod białą czekoladą, to co być powinno: bardzo puszysta masa z tradycyjnego, polskiego twarogu.

Nazwa brzmi dziwnie, ale smakuje znakomicie. No i nie ma się czemu dziwić. Według przepisów Unii Europejskiej marchew to owoc. Nasze ciasto marchewkowe pieczemy z imbirem, skórką cytryny lub pomarańczy, a po upieczeniu smarujemy pomadą serowo-maślaną, co czyni je tak smakowitym.

To ciasto czekoladowe rodem z kuchni amerykańskiej. Nazwa pochodzi od charakterystycznego, ciemnobrązowego koloru brownie. To ciasto z mnóstwem gorzkiej czekolady, ale za to z niewielką ilością mąki. W składzie są także orzechy włoskie. Dobre brownie można poznać po charakterystycznej błyszczącej skorupce, która tworzy się tylko na dobrze wyrobionym cieście. Przyjdźcie do Mecyi Sądeckich i sprawdźcie jak to wygląda u nas. Brownie można jeść na zimno, ale jeszcze lepiej smakuje na ciepło z dodatkiem bitej śmietany.

To połączenie brownie z serem, ale różni się od brownie tym, że pieczone jest z dodatkiem soku i skórki z pomarańczy. Dzięki temu ma niezwyczajną konsystencję, jest kleiste i ciągnące się. Tak jak brownie można podawać je na ciepło.

Włoska kuchnia może poszczycić się wieloma znakomitymi potrawami, ale królem włoskich deserów jest tiramisu. Sekretem deseru jest pochodzący z Lombardii bajecznie kremowy ser mascarpone, który stanowi bazę do przygotowania masy. Kremem z mascarpone przekłada się delikatne biszkopty. My pieczemy je sami i nasączamy mocną, aromatyczną kawą oraz dobrą brandy.

Przepis na oryginalny tort Sachera to bardzo pilnie strzeżona tajemnica, a właścicielem receptury jest Hotel Sacher mieszczący się w centrum Wiednia. Jedynie na podstawie informacji o rocznym zużyciu składników, umieszczanych na stronie internetowej hotelu, można w przybliżony sposób oszacować zestawienie składników wykorzystywanych do produkcji tortu. Jest to mocno czekoladowe, przekładane marmoladą morelową, wilgotne ciasto. Nasze ciastko to odwzorowanie przepisu z Hotelu Sacher, ale niektórzy twierdzą, że jest lepsze od oryginału.

Millefeuille (wym. milfej) to klasyczne ciastko z kremem, opisywane w księgach kucharskich już w XVII w. W wolnym tłumaczeniu jego nazwa oznacza ciasto z tysiąca płatków. Inna nazwa tego ciastka to napoleonka i do końca nie sposób rozstrzygnąć czy nazwa pochodzi od Cesarza Napoleona Bonaparte, czy należy ją wiązać z Neapolem skąd podobno specjał przywędrował do Francji. Millefeuille serwowane w Mecyjach Sądeckich to wywarzone w swej słodyczy ciastko z kremem waniliowym i wiśniami z syropu.

Tajemnicą tego ciastka jest galaretka malinowa, którą przygotowujemy sami ze świeżych, dojrzałych owoców. Uzupełnieniem tej niezwyczajnej galaretki z malin jest ganache czekoladowy. Kolejna francuskojęzyczna nazwa. Ganache czekoladowy to aksamitna masa z czekolady i śmietanki. Połączenie gorzkiej czekolady z kwaśną słodyczą malin nadaje naszej tarcie malinowej wytrawny charakter. Ciastko jest bardzo zrównoważone w smaku.

Ciastko ma trzy główne składniki. Podstawą jest niezwykle delikatny biszkopt alhambra przygotowywany na samych białkach z dodatkiem mielonych migdałów. Pomiędzy trzema warstwami biszkoptu spoczywają dwa kremy: czekoladowy i waniliowy. Krem waniliowy sporządzany jest oczywiście z wykorzystaniem aromatycznych lasek wanilii, a do wyrobu kremu czekoladowego używamy sprowadzanej z Włoch znakomitej czekolady Master Martini.

Na kruchym cieście spoczywa krem śmietankowo-jajeczny, a na nim całe owoce ukryte w grubej warstwie bitej śmietany. Całości koloru i jeszcze więcej owocowego smaku dodaje cienka warstewka lustrzanej glazury, którą robimy z sosu z przetartych malin. Porcja prawdziwej przyjemności z dodatkiem całych świeżych owoców. Od czasu do czasu przygotowujemy też wersję z suszonymi śliwkami. 

To lekkie ciastko kremowe o zrównoważonej słodyczy.

To klasyczne ciastko robione z ciasta parzonego, czyli ptysiowego. Z tym, że my zamiast wody dodajemy do ciasta mleko. Dzięki temu nasze eklery są jeszcze bardziej delikatne. W Mecyjach Sądeckich możecie trafić zarówno na eklery z kremem waniliowym, kremem orzechowym, jak i kawowym.

Gâteau, czyli ciasto Mozarta. To prawdziwa symfonia smaków. Choć może lepiej rzec divertimento smaków. Niezwykle lekki, puszysty krem waniliowy i budyniowy i ukryta w w samym środku odrobina kremu miętowego.

Miseczka z kruchego ciasta wypełniona kremem budyniowym i owocami. A jakimi? Truskawkami, malinami, kiwi, mandarynkami, wiśniami, pomarańczami… Wszystko zależy od sezonu i owoców jakie uda się nam zdobyć.

Panna cotta dosłownie oznacza gotowaną śmietankę i tak właśnie powstaje, poprzez podgrzewanie śmietanki z dodatkiem żelatyny. My przygotowujemy panna cottę pistacjową, malinową lub kawową. Umieszczamy ją na krążku kruchego ciasta i polewamy smakowitym lukrem. Niebo w buzi!

Czy wiedzieliście, że autorem tego popularnego wypieku był francuski szef kuchni i cukiernik o nazwisku Antoine Carême? Ciasto to przygotował specjalnie dla swego pracodawcy cara Aleksandra I. Szarlotka nazwę zawdzięcza prawdopodobnie Charlotcie Pruskiej, późniejszej carycy. Co ciekawe nadzieniem tego ciasta mogą być także gruszki, brzoskwinie, morele lub inne owoce. Nasza szarlotka to wyśmienite w swojej prostocie ciasto, czyli dwa kruche ciasta, a pomiędzy nimi znakomite jabłka z okolicznych sadów.

Strudel w języku niemieckim znaczy wir. Taki wir na wodzie. Deser ten prawdopodobnie wywodzi się z kuchni tureckiej, a na pewno jego wielowarstwowe ciasto, które jest podobne do tego używanego do wyrobu tureckiej baklawy. Nasz strudel, to najbardziej klasyczna i chyba najlepsza wersja tego ciasta, czyli strudel z jabłkami i z rodzynkami. Magia tego ciasta ujawnia się po podgrzaniu i podaniu go z bita śmietaną, a jeszcze lepiej z sosem waniliowym. Powstaje wtedy deser godny stołu cesarza Franciszka Józefa I.

To połączenie kruchego ciasta, kremu orzechowo-czekoladowego, a wszystko uwieńczone wyjątkowym kremem pomarańczowym. Często to co dobre powstaje w sposób niezaplanowany. Tak też było z tym ciastem. Pewnego dnia naszła nas ochota by wymyśleć coś nowego. I oto jest. Tort pomarańczowy. Ciasto, które sporej grupie osób przypadło do gustu.

Świeże owoce sezonowe, delikatna masa śmietankowa. Czy może być lepsze połączenie? Tak! Jeśli wszystko owiniemy słodką bezą. Roladki mają zrównoważony smak dzięki kwaskowatym owocom, kremowej śmietance i słodkiej bezie, która dodatkowo nadaje im przyjemności gryzienia. To takie małe dzieło sztuki. Są również roladki o smaku cytrynowym i kawo orzechowym.

Miękkie, słodkie, a przede wszystkim mocno czekoladowe muffinki Mecyjowskie, którym nie oprze się żaden miłośnik deserów. 

Deser, który większość z nas zna z dzieciństwa i któremu nie oprze się żadne podniebienie. Swój początek ma w czasach PRL-u, jednak jego niepowtarzalny smak sprawił, że został z nami o wiele dłużej. 

« poprzednia 1 następna »
powrót do kategorii produktów