100 milionów pączków

2,5 pączka na osobę i 100 milionów w całej Polsce. To oczywiście statystyki mówiące o SM31 do tekstutłustym czwartku. Nie ma się jednak co martwić kaloriami, bo według tradycji, pączki zjedzone w tłusty czwartek nie tylko nie tuczą, za to zapewniają pomyślność na cały rok :) 

Oczywiście wszyscy wiedzą o kaloryczności pączków i o tym, że nie można z nimi przesadzać, ale jest to tak radosny okres, że większość z nas po prostu przymyka oko na ten jeden dzień. Okazuje się, że aż 95 procent Polaków zje w tłusty czwartek przynajmniej jednego pączka. Tyle, że jednym pączkiem zadowoli się tylko co czwarty Polak. Według badań mężczyźni zjadają ich przynajmniej 4, a kobiety 2,5. 

Żeby sprostać oczekiwaniom klientów wiele cukierni w tym okresie przerzuca swoje siły właśnie na smażenie pączków. Podobnie jest w Mecyjach Sądeckich. Pączki sprzedajemy tylko w okresie tłustego czwartku, a potem na rok zupełnie o nich zapomoninamy. Jednak, żeby zaspokoić apetyt wszystkich naszych klietnów zaczynamy smażenie jeszcze przed tłustym czwartkiem. W tym roku pączki w Mecyjach Sądeckich będzie można kupić już od środy. To że w naszej ofercie pączki pojawiają się tylko raz w roku sprawia, że szczególnie przykładamy się do ich wyrobu. Przygotowujemy najwyższej jakości składniki, wyrabiamy ciasto i cały zespół cukierni angażuje się do recznego przygotowania i smażenia pączków. 

Wszystkich smakoszy i tych, którzy dopiero chcieliby spróbować naszych pączków serdecznie zapraszamy. Będziemy się starać by dla nikogo nie zabrakło tego złocistego tłustoczwartkowego specjału.