Owocowe lato w Mecyjach Sądeckich

Kiedy tylko pojawiają się letnie owoce w Mecyjach Sądeckich stawiamy przede wszystkim na ciasta owocowe, bo takie są też oczekiwania naszych klientów. Już od wiosny po koniec lata w naszej ofercie królują takie ciasta jak: rabarbar pod chmurką, tarta serowa z owocami, koktajlowe, czyli ciasto inspirowane letnim koktajlem truskawkowym.

 

Jak co roku wraz z pojawieniem się sezonowych owoców zmienia się nasza oferta. Z końcem wiosny ism239 latem przygotowujemy więcej lżejszych ciast, gdzie główną rolę odgrywają,  truskawki, maliny, borówki, rabarbar, śliwki, czy porzeczki. To nie tyle nasz wymysł, co odpowiedź na oczekiwanie naszych klientów. Wraz z nastaniem wyższych temperatur wyraźnie widać, że zmienia nam się smak, a tak naprawdę zapewne jakieś instynktowne zapotrzebowanie na kalorie. Widać to po tym o jakie ciasta nasi klienci pytają i jakie wybierają. Kiedy robi się gorąco czekolada i czekoladowe kremy zdecydowanie idą w odstawkę. Zdecydowanie wybieramy wszystko to, co lekkie, owocowe i puszyste.   

 

Zresztą zdajemy sobie świetnie sprawę, że owoce robią świetną robotę. Są po prostu smaczne i Tarta owocowawszyscy je uwielbiamy. No może prawie wszyscy. Dlatego nie chcemy poprawiać natury i jeśli co roku mamy taki piękny okres, że owoce są wyjątkowo smaczne i szczególnie dostępne, to trzeba to po prostu wykorzystać. Staramy się więc tylko podkreślać ich smak i robić wszystko by nie zagłuszyć go innymi zbyt ciężkimi smakami. Dlatego tak dobrze podczas letniej aury sprzedają się ciasta owocowe z serowymi i śmietankowymi masami, a furorę robi połączenie masy bezowej i owoców oraz ewentualnie kruchego ciasta.

Polecamy zatem między innymi: tartę serową z owocami, ciasto koktajlowe, czyli ciasto inspirowane letnim koktajlem truskawkowym, rabarbar pod chmurką, ciasto ucierane z owocami, śmietankowe, czyli ciasto z masą śmietankową, kruszonką i owocami, brûlée z owocami i wiele innych. 

Na specjalne zamówienia przygotowujemy także torcik Pavlova, czyli bita śmietana, beza i mnóstwo owoców.