Wielkanoc na słodko - zbieramy zamówienia

Baby wielkanocne miniCzas szybko płynie i już wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. To wyjątkowy czas w sferze religijnej, ale także czas spotkań przy stole zastawionym nie tylko jajkami, mięsiwami i innymi słonymi potrawami, ale i słodkościami. W te ostatnie jak zwykle można się zaopatrzyć w Mecyjach Sądeckich. Kupić, albo wcześniej zamówić, można u nas serniki, baby, makowce, keksy, mazurki, a także ciasta z naszej codziennej oferty.

Niedawno zaczął się rok, chwilę później zaczęła się wiosna i niepostrzeżenie już jesteśmy w okresie wielkanocnym. To pracowity czas związany nie tylko z przygotowaniami do spotkania przy świątecznym stole, ale i z porządkami po zimie. Tak jak w tym okresie odradza się natura tak my odświeżamy, odnawiamy nasze otoczenie. W związku z tym pracy jest aż za dużo. Jednak żeby zgodnie z tradycją celebrować to wyjątkowe święto na świątecznym stole muszą zagościć nie tylko wytrawne potrawy, ale i słodkości. Jednak o te ostatnie mogą się zatroszczyć Mecyje Sądeckie.

Wielkanocne wypieki, to nie tylko przyjemność skosztowania czegoś słodkiego do herbaty lub kawy w towarzystwie rodziny. To także element tradycji. Dlatego zestaw wielkanocnych ciast nie jest przypadkowych. Na wielkanocnym stole w zależności od domu musi się znaleźć przynajmniej jedno z takich ciast, jak: makowiec, sernik, mazurek, keks, czy baba drożdżowa lub piaskowa. To że przynajmniej jedno z tradycyjnych ciast musi się znaleźć na świątecznym stole to jedno, ale czy znajdzie się czas na przygotowanie i upieczenie ciasta, to drugie. Przed Świętami Wielkanocnymi jest tak wiele obowiązków, że każdy chętnie oddałby część z nich komuś innemu. A gdzie jak nie w cukierni można szukać pomocy. Żeby choć w pewnym stopniu zastąpić to, co od pokoleń pojawiało się na Waszych świątecznych stołach, w Mecyjach staramy się by nasze makowce, serniki, czy keksy nie odbiegały od tego, co można upiec w domowej kuchni. Tak, by mimo tego, że nie zrobione własnoręcznie przez mamę, czy babcię przypominały wszystkie wspaniałe święta z przeszłości. Przygotowujemy nasze ciasta z najlepszych składników i tradycyjnymi metodami. 

Makowiec wielkanocny mini

Z tego też względu nie przygotowujemy olbrzymich ilości, które mogą potem przez długi czas leżeć na naszych półkach. Dlatego warto jak najszybciej złożyć zamówienie w Mecyjach Sądeckich, a potem tylko odebrać gotowe ciasta w stosownym czasie. W ten sposób można mieć pewność, że wybranego ciasta nie zabraknie, a co więcej zaoszczędzić nie tylko czas, ale i nerwy. Niepewność, czy tym razem babka się uda i czy sernik nie będzie za suchy, nie mówiąc już o konieczności znalezienia chwili pomiędzy sprzątaniem, przygotowywaniem obiadu, a pójściem do kościoła może stać się źródłem sporych frustracji.

A przecież najważniejsze w tych czasie jest co innego. Święta Wielkanocne to przecież czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego, czas nadziei na lepszą przyszłość i radosnych spotkań z rodziną i bliskimi. Czego Wam i sobie serdecznie życzymy.